Prostor pro grilování, odpočinek, nebo ochranu před nepříznivým počasím. Toto všechno jsou její výhody. Podívejte se společně s námi, jak na stavbu zahradní pergoly, abyste s ní byli maximálně spokojeni.
Využití správného materiálu
Možností je dnes celá řada a rozhodně není problém využít na stavbu materiál, který lze označit jako klasický, tak není problém ani s materiálem, který je možné označit jako moderní., klasikou, která se na vaši zahradu bude hodit nejvíce, je rozhodně kvalitní dřevo. Díky němu bude i vaše pergola také dokonale vypadat. Další možností ale může být třeba i kov, stejně jako nemusí být žádným problémem třeba ani to, pokud využijete osvědčený moderní plast. Zde už ale není celkový vzhled zase až tak originální a jedinečný.
Založení stavby je nutností
Prvním krokem je takzvané založení stavby. Pokud se podíváme konkrétně na to, o co se jedná, lze si pod ním představit třeba situaci spojenou s tím, že dojde k přípravě stavby. Je tedy třeba vtvořit jasný půdorys, který si vytyčíte. Dále je třeba také odstranit zeminu, a to zhruba do hloubky dvaceti centimetrů. Následně je nezbytností i to, že danou zeminu dokonale vyrovnáte. Pokud je takto vše připraveno, je nutné připravit také prostor pro základové patky. Ten připravíte tak, že ho vykopete. Důležitá je nezámrzná hloubka, která činí zhruba 90 – 100 centimetrů od povrchu. Následně je třeba samotné patky také v daném prostoru zabetonovat. Díky tomu vznikne kvalitní základ, díky kterému bude pergola dokonale stabilní a pevná.
Samotná stavba
Jakmile jsou přípravné práce i základy hotové, je možné pustit se do realizace samotné stavby. Zde je vhodné, aby samotný základ konstrukce byl připravený a měl i požadované rozměry. Dnes už není problémem ani to, pokud si koupíte hotovou pergolu od Domky-Delta, která už je připravená ke stavbě. Základ je pochopitelně to, že dojde k instalaci kotevních patek, také krovy, nižší a vyšší trámy a další prvky, které jsou nezbytnou součásti pergoly. Základem je tedy primárně její obvod a následně je možné začít budovat i prostor střechy. Jednotlivé spoje byly být pevně uchyceny a následně zkontrolovány, aby došlo k eliminaci případného snížení statiky.
Finální úprava
Jakmile je stavba pomocí montážního návodu u konce, je možné pustit se do finálních úprav. Ty primárně souvisí s pokládkou střechy. Ptáte se, jak na tavbu zahradní pergoly s ohledem na volbu materiálu? Rozhodně je osvědčenou volbou polykarbonát, který je pevný, je odolný, nabídne dlouhou životnost a je také lehký. Ten je pro potřeby střechy nejlepší. Potom už zbývá jenom realizace stěn. Mohou být otevřené, plné, nebo je možné zvolit i jiná řešení, přesně podle vašeho vkusu. Vhodné je využívat k tomu zcela pochopitelně stále stejný materiál, aby vaše pergola získala zcela jednotný dojem.